Mrakodrapy v Kocourkově

Kde to mňouká a co se u nás děje

Moderátor: infoFT

Odpovědět
infoFT
Site Admin
Příspěvky: 196
Registrován: sob 24. zář 2016 13:00:56

Mrakodrapy v Kocourkově

Příspěvek od infoFT »

Jak Bubák se Strašákem stavěli v Kocourkově mrakodrapy

„Málo nás, málo nás – málo teče nám do kasy, málo kape do kapsy“, mňoukal nešťastně Kocour Bubák. „Právě jsem se vrátil z New Yorku“, povídá mu zazobaný Kocour Strašák. To by v tom byl Pes, kdybychom si za okny před úřadem taky nepostavili nějaká hezká Dvojčata. Nemusí být zrovna stometrová, desítka nebo dvanáctka vleze se ...

Bubákem se Strašákem neváhali, územní plán si upravili, do pasti na Špekulanty Developery trochu čerstvého špeku políčili. Dlouho čekat nemuseli, Špekulanti A&B na Vratikoni brzy dorazili. Pár šušní si půjčili, plac před úřadem hezky rozparcelovali. „Sami na to nestačíme, ale brzy mrakostavbaře ulovíme“ slavnostně slíbili.

Co slíbili, splnili. Ze zachodu Nová WC přitáhli. Se Strašáky - jedna ruka v rukávě, druhá v kapse – se brzy skamarádili, velké a vzdušné, až do nebe sahající plány nadělali. Nakonec se ale trochu zarazili: „Nebudou nám místní Podkocouři házet myši pod nohy?“ Strašák hlavou vrtí, až mu ke kolenům padá, Bubák se hrdě bije do hrudi:

Žádný strach, máme tady samé Strašpytle, stračí na ně trochu shora houknout, jak nás učí Horní Bubák: „ BU-BU-BU zastavit to nejde - kdo zaplatí nenarozené myši?!!“, a už mají v kalhotech. Navíc pořád jen chrápou, na sluníčku se vyhřívají, na strašácké schůze nechodí a o nic víc než o svá koťata se nestarají.

Ale, světe kocourkovský, div se: v jednom domě, stínem mrakodrapů ohroženém, se včas probudili, podrbali, kostru protáhli a po všech koutech obce se rozeběhli. Kdo má rozum, prosím podepište: „New York ani Nová WC nechceme, dálnici u třešňové aleje na deset pruhů nepředěláme!“ Bude-li nás víc, nebudeme se bát Bubáků ani Strašáků nic!!!

Hafo podpisů nasbírali, pak něco málo z poloprázdných kapes vyškrábali a zdatného pomocníka, Psa Brněnského, si pozvali. Ten se zamyslel, do papírů se zahrabal a pak mocně zaštěkal: „Tak dost blbostí, Kocouři Strašáci, New York pod Beskydy napatří!“. Stačilo třikrát HAF-HAF-HAF a ze Strašáků se stali Strašpytli, Nová WC spláchla a upláchla.

V Kocourkově sklapla past. Špekulanti A&B zaplakali: „Čtyři melouny se mi tady někam zakutálely! Barák jsem musel prodat, manželku na byt vylífrovat, co já si teď počnu?“ Bubákem se Strašákem stáhli své ocasy a kanálem se plouží. Zazvonil zvonec a mrakodrapům v Kocourkově je konec.
Odpovědět